Son Dakika
21 Şubat 2018 Çarşamba

Fatih Terim İtalyanlar’a Cengiz Ünder’i anlattı

10 Şubat 2018 Cumartesi, 16:34

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Roma’da adından söz ettirmeye başlayan Cengiz Ünder’i İtalyanlara anlattı.

Roma formasıyla ilk golünü geçtiğimiz hafta kaydeden Cengiz Ünder’i milli takımdan eski hocası Fatih Terim anlattı. İtalyan basınından Il Romanista gazetesine konuşan Galatasaray teknik direktörü, yakından tanıdığı 20 yaşındaki futbolcunun, ilerde yıldız bir isim olup olamayacağı yönündeki soruya şu yanıtı verdi ve sonrasında şunları söyledi:

‘Yıldız bir futbolcu olabilir’

“Kesinlikle olabilir. Cengiz genç, hırslı ve başarıya aç bir futbolcu. Hepsinden önemlisi, gelişmeye açık bir isim. İtalya’dan ve İtalyan futbolundan öğreneceği çok şey var. Sahip olduğu mantalite onu daha iyi bir hale getirecektir”.

‘Daha büyük işler başaracak’

“Cengiz Ünder’in çok büyük baskı hissedeceğini düşünmüyorum. Genç yaşından itibaren önemli başarılar kazandı. Milli takım formasını hak ederek sırtına geçirdi. Kendisine verilen sorumlulukları sırtlamayı başardı. Kendisini daha geliştirecek ve daha büyük işler başaracak.”

‘Beni hayal kırıklığına uğratmadı’

“Cengiz fizik kapasitesi ve kondisyonu çok üst düzeyde bir futbolcu. Bu yönü kendisi için en avantajlı yönlerinden bir tanesi. Roma’da antrenörünün kendisinden istediği şeylere en iyi şekilde cevap verebilecektir. Ben kendisini iki farklı rolde oynattım ve beni hayal kırıklığına uğratmadı”.

A Milli’ye Terimle ayak bastı

Cengiz Ünder A Milli Takıma ilk olarak Fatih Terim tarafından çağrılmıştı. 12 Kasım 2016’daki Kosova maçında forma giyen futbolcu, ardından altı maçta daha ay-yıldızlıların formasını giydi, bu maçlarda üç gol attı. (Milliyet)

You must be logged in to post a comment Login