Son Dakika
20 Şubat 2018 Salı

Çağlar Söyüncü’ye teklif var mı?

08 Haziran 2017 Perşembe, 18:16

Almanya Ligi’nde (Bundesliga) Freiburg forması giyen ve adı Avrupa’nın dev kulüpleriyle anılan milli futbolcu Çağlar Söyüncü’nün menajeri Mustafa Doğru, Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın sorularını yanıtladı.

Doğru, futbolcunun kulüp ve milli takımdaki performansının yanı sıra geleceği hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Mustafa Doğru’nun Radyospor’da yaptığı özel açıklamalar şöyle :

“Almanlar Çağlar’a imreniyor”

Freiburg’da Çağlar Söyüncü için zor bir başlangıç oldu. Performansında dalgalanmalar yaşandı. Ama mental yapı anlamında Çağlar çok iyi durumda. Çağlar’a Almanlar bu anlamda imreniyor. Hatalarından ders çıkarıyor ve her gün üzerine koyuyor. Hocalarının ve arkadaşlarının desteğiyle oldukça iyi bir sezon geçirdi. Ayın genç oyuncusu ödülünü aldı ve ayrıca bir devlet televizyonundaki spor programı tarafından da yılın en iyi 11’ine seçildi. Bu, hem Türk futbolu hem de Çağlar Söyüncü için onur verici bir durum.

“Almanya’da 13-14 yaşında çok yetenekli isimler var ama…”

Türk futbolu ile Alman futbolu arasındaki farkın mental gelişmişlik olduğunu görebiliyorsunuz. Gelişime açık olmak, baskı altında doğru kararlar verebilmek son derece önemli. 16 ile 20 yaşlar arasında mental gelişim son derece önemli. Maalesef Türkiye’de bunu pek beceremiyoruz. Bir dostum, “Almanya’da 13-14 yaşına kadar inanılmaz yetenekli Türk çocukları var. Ama çok azını ilerde futbolda görebileceğiz. dedi. Babalar ve aileler maalesef işin içine giriyorlar. Hiçbir baba oğluna objektif şekilde bakamaz. Babalık duyguları elbette olur ama profesyonellere hayatlarında mutlaka yer verebilmeliler.

“Çağlar ilerleyen dönemde de milli takıma katkı verecektir”

Makedonya maçında bütün takım olarak motivasyonumuz düşüktü. Oyun seviyesi anlamında ise Çağlar bence iyiydi. Kosova maçında oynayabilmesini umuyorum. Fatih Terim de kendisine yavaş yavaş forma şansı veriyor. İlerleyen dönemlerde milli takıma katkı vermesini bekliyoruz.

Çağlar Söyüncü’ye transfer teklifi var mı?

Geçmiş dönemlerde bir takım şeyler oldu ama transfer konusunda bize gelen bir şey yok. Ayrıca biz oyuncumuzun gelişimi açısından en az 1 yıl daha orada kalmasının uygun olacağını düşündük. Çağlar’ın transferiyle ilgili basına yansıyan haberler var, yansımayanlar var. Biz bunların dışındayız. Şu anda Çağlar’ın futbolunu geliştirmek için uğraşıyoruz. Biz işin bu tarafındayız. Umut ediyorum Çağlar için sakatlıksız ve huzur dolu bir sezon olur.

Ajansspor

You must be logged in to post a comment Login