Son Dakika
25 Şubat 2018 Pazar

Bir şehir haykırıyor: Eskişehir yok olmasın!

29 Kasım 2017 Çarşamba, 10:29

Maddi açıdan tarihinin en zorlu günlerinden birini geçiren Eskişehirspor için bugün yapılacak kongrede aday çıkmaması halinde kayyum süreci başlayacak. Tarihi başarılarla dolu kulüp sahip çıkacak başkanını bekliyor.

Eskişehirspor’un geçen hafta çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan olağanüstü kongresi bugün gerçekleştirilecek. Kongrede Eskişehirspor Kulübü Başkanlığı için aday çıkmaması durumunda oluşturulan divan tarafından nihai kongre için bir tarih belirlenecek. Nihai kongrede de aday çıkmaması halinde Eskişehirspor Kulübü’nün kayyuma devredilmesi süreci başlayacak. Sezon başında deyim yerindeyse ateşten gömleği giyip görevi devralan, ancak beklediği desteği göremeyince kongre kararı alan Sinan Özeçoğlu’nun yeniden aday olmayacağı öğrenildi. Kulislerde ise bugün kongre öncesinde eski başkan Halil Ünal’ın yeniden aday olacağı konuşuluyor.

Takım dağılıyor!

Takım ise bir an önce kulübe sahip çıkılmasını bekliyor. Bugünkü kongrede de aday çıkmazsa teknik direktör Yücel İldiz’in görevden ayrılacağı ifade edilirken bugüne kadar bekleyen mevcut futbolcuların da kulübü TFF’ye verip boşa çıkması gündemde. Yani Türk futbolunun önemli değerlerinden Eskişehirspor; Ordu, Mersin, Gaziantep örnekleri gibi yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.

Taraftarların gözyaşları

Eskişehirsporlu futbolcuların pazar günü oynanan Çaykur Rizespor maçı başlama vuruşunun ardından 1 dakika süresince taraftarın olduğu tribünlere doğru gidip alkış tutması ve Çaykur Rizesporlu futbolcuların da bu süre içerisinde kendi aralarında top çevirmeleri spor kamuoyunun en çok konuşulan konularından biri oldu. 1-1 biten maç sonunda ise taraftarlar gözyaşlarına hakim olamayıp ağladı. Eskişehirsporlu futbolcular da gözyaşı döktü.

Eskişehirspor’un sattığı oyuncular

Oyuncu Bonservis
Sezer Öztürk 2.75 milyon Euro
Tarık Çamdal 4.75 milyon Euro
Alper Potuk 6.5 milyon Eruo
Veysel Sarı 700 bin Euro
Erkan Zengin 2.25 milyon Euro

Şampiy10

You must be logged in to post a comment Login